Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

BARTEK WRONABartek Wrona zadebiutował w 1997 roku w boysbandzie JUST 5. Zespół ten błyskawicznie odniósł ogromny sukces, zdobył wiele nagród m.in. ZŁOTE MIKROFONY POPCORNU w kategorii “Najpopularniejszy zespół roku” w 1997 roku oraz w 1998 roku, ZŁOTE MIKROFONY POPCORNU w kategorii “Przebój roku” za piosenkę “Kolorowe sny” (1997r.) oraz “Gdzie nie ma róż” (w 1998r.), dwie prestiżowe nagrody czasopisma BRAVO: “SREBRNE OTTO” w kategorii “Najlepszy zespół” 1997 roku oraz 1998 roku. Zespół otrzymał też złote, platynowe i multiplatynowe płyty - łączny nakład płyt JUST 5 przekroczył pół miliona egzemplarzy, co na polskim rynku fonograficznym nadal jest ewenementem. Od początku kariery JUST 5 liderem zespołu jest Bartek Wrona. W rankingach na najpopularniejszego wokalistę z JUST 5 Bartek wielokrotnie zdobywał ponad 98% głosów. Właśnie Bartek zdobył wiele indywidualnych nagród i wyróżnień, m. in. w 1997 roku zdobył tytuł “Idola roku” w miesięczniku BRAVO GIRL, w “Naszej Miss” otrzymał nagrodę czytelników – ZŁOTE USTA – SYMPATIA ROKU, czy choćby tytuł IDOLA ROKU stacji TVN w 1999 roku - pokonując po wielomiesięcznej "walce" m. in. Tomasza Lisa, czy Natalię Kukulską. Bartek Wrona wielokrotnie zdobywał czołowe pozycje w różnych rankingach na najlepszego polskiego wokalistę, czy też najpopularniejszego polskiego Artystę.
W 2001 roku, kiedy istniał jeszcze zespół JUST 5 Bartek Wrona wydał swoją solową płytę, której przebojami stały się piosenki: „Zapomniałaś” i „Zostałeś sam”
W 2002 roku zespół JUST 5 został rozwiązany, w tym samym roku Bartek „wyśpiewał” wielki przebój dla dzieci zatytułowany „HUGO”.
Rok 2003 i 2004 zaowocował sporą ilością koncertów dla najmłodszej publiczności oraz dla stałych, wiernych fanów.
W 2004 roku, tuż powrocie z dwumiesięcznej trasy koncertowej po USA Bartek „z biegu” wszedł do programu reality show BAR VIP. Publiczność miała okazję towarzyszyć Bartkowi non stop przez prawie dwa miesiące i przekonać się o metamorfozie chłopaka z boysbandu. Młody artysta zjednał sobie wielomilionową rzesze telewidzów, a tuż przed finałem opuścił program na własne życzenie.
W programie BAR VIP miała miejsce premiera piosenki Bartka Wrony „Jedna na milion”. Po paru miesiącach utwór ten stał się przebojem w Polsce zajmując czołowe miejsca na wielu radiowych listach przebojów i w rankingach internetowych. Przebój „Jedna na milion” jest pierwszym wylansowanym utworem płyty Bartka Wrony o tym samym tytule. Aktualnie wokalista zakończył pracę nad dwunastoma piosenkami utrzymanymi w charakterze danceowym. Premiera nowej płyty 23 maja 2005.
Drugim singlowym utworem z nowej płyty Bartka Wrony jest piosenka pt. „Maria” – znakomita propozycja na przebój lata 2005 śpiewana przez Bartka po hiszpańsku.
Utwór ten ma szansę stać się hitem tego lata również zagranicą.
Tegoroczny sezon koncertowy Artysta rozpoczął z dużym impetem - co weekend śpiewa dla swoich fanów na terenie całego kraju – jego koncerty spotykają się z bardzo ciepłym, entuzjastycznym przyjęciem.
Od początku swojej kariery Bartek Wrona uczestniczy w akcjach charytatywnych i poprzez działalność artystyczną aktywnie pomaga chorym dzieciom.


ANIA RUSOWICZ - Za daleko mieszkasz miły


Nowości płytowe

więcej ›
Muzyka i słowa Stanisław ...
Muzyka i słowa Stanisław ... STANISŁAW SOYKA
The Best Of Everything: T...
The Best Of Everything: T... TOM PETTY & THE HEARTBREAKERS
Faure Debussy Szymanowski...
Faure Debussy Szymanowski... RAFAŁ BLECHACZ, BOMSORI KIM

Zapowiedzi

więcej ›
Sucker Punch
Sucker Punch SIGRID
Celebrates Nat King Cole
Celebrates Nat King Cole YANNICK BOVY