Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

RAFAŁ BRZOZOWSKI

RAFAŁ BRZOZOWSKI


Rafał od 10 roku życia ćwiczył grę na pianinie,  kilka lat później zainteresował się instrumentami klawiszowymi, na których gra do dziś.W jego życiu liczą się tak naprawdę dwie pasje: muzyka i sport. Przez ponad 10 lat uprawiał wyczynowo zapasy w  stylu wolnym. Ukoronowaniem jego kariery zapaśniczej był  medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w 2006r. Od 2007 roku jest członkiem Reprezentacji Artystów Polskich w piłkę nożną. Jego hobby to również  jazda na nartach, pływanie, sporty siłowe, dobry film, muzyka klasyczna, wędkarstwo i podróże.

Profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczął udziałem w programie "Szansa na Sukces" w 2002 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie za wykonanie piosenki Szwagierkolaski.  Od tego momentu wszystko potoczyło się dużo szybciej. Zaczął poważnie zajmować się śpiewaniem. Po spotkaniu z ex-gitarzystą Lady Punk Edmundem Stasiakiem, trafił do reaktywowanego po latach zespołu Emigranci. Rezultatem tej współpracy była płyta zespołu Emigranci, pt: "I inne utwory" z Rafałem jako głównym wokalistą. Właśnie tutaj i w tym momencie rozpoczęła się jego zawodowa muzyczna droga. Oprócz występów z zespołem Emigranci Rafał przez kilka lat współpracował z najlepszymi muzykami i kompozytorami takimi jak Wojciech Wójcicki , Filip Sojka, Michał Grymuza i Robert Chojnacki. W 2007 roku poznał założyciela i lidera grupy De Mono - Marka Kościkiewicza, dzięki czemu w repertuarze Rafała znalazły się utwory jednego z najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów. Razem zagrali wiele koncertów w kraju i za granicą. W 2011 roku Rafał został półfinalistą programu Voice Of Poland.

Rafał wśród inspiracji wymienia twórczość takich wykonawców jak Stevie Wonder, Freddie Mercury, Elvis Presley, Frank Sinatra, Steven Taylor, Michael Bolton i Richard Marks . W życiu wyznaje zasadę: „Głowa do góry, bo nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Na scenie chce pokazać się z jak najlepszej strony i przede wszystkim zdobywać serca publiczności.

 

 PROLETARYAT - Ból


Nowości płytowe

więcej ›
Pleasure
Pleasure FEIST
ROCK N ROLL CONSCIOUSNESS
ROCK N ROLL CONSCIOUSNESS THURSTON MOORE
Strange Attractor
Strange Attractor ALPHAVILLE

Zapowiedzi

więcej ›
Guardians Of The Galaxy: ...
Guardians Of The Galaxy: ... SOUNDTRACK
The Musician
The Musician CHICK COREA
Charlie Watts Meets The D...
Charlie Watts Meets The D... CHARLIE WATTS