Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Back To Black - AMY WINEHOUSE

Znajdź więcej: AMY WINEHOUSE| Różne
Back To Black
data premiery: 2006-11-20
nr katalogowy:
Amy Winehouse, brytyjska wokalistka i kompozytorka, to postać niezwykle barwna i daleka od stereotypów. Wokalistki kojarzone z estetyką soul czy nawet z jazzem, to na ogół dobrze poukładane, dystyngowane damy. Nie widujemy ich w sytuacjach, zarezerwowanych dla dzikich rockmanów. Tymczasem Amy, wokalistka obdarzona niespotykanym wręcz głosem i talentem, zachowuje się niczym muzycy Sex Pistols. Pojawia się „wstawiona” w programach telewizyjnych, obnosi swoje „old schoolowe” tatuaże i często używa języka, który budzi grozę nawet u doświadczonych dziennikarzy. Paradoksalnie, te wszystkie cechy wcale jej przeszkadzają, wręcz odwrotnie, w roku 2006, pismo New Musical Express po raz pierwszy opublikowało listę osób, które według redakcji są „Cool” i oczywiście Amy pojawiła się na niej, mimo, że jest to gazeta stricte rockowa. Pierwsza płyta wokalistki „Frank” ukazała się w roku 2003 i przez długi okres czasu nie znikała z brytyjskiego TOP 20. Z tego albumu pochodziły doskonale przyjęte single „Stronger Than Me”, „Take The Box”, „In My Bad” i „Pumps”. Te piosenki i cały album przyniosły Amy kilka nominacji do Brit Award. Płyta „Frank” w ciągu pierwszego roku sprzedaży pokryła się platyną!
„Back To Black” to drugi album Amy i zarazem kolejny ogromny sukces. Jak zwykle nie obyło się także bez elementów bardzo rock’n’rollowych. Piosenka „Rehab”, pierwszy singiel z płyty, to autentyczna opowieść o tym, jak wokalistka odmówiła udania się na kuracją odwykową dla alkoholików, którą sugerowali jej menager i wytwórnia. To się dopiero nazywa charakter!
Amy Winehouse nie słucha nikogo, poza własną intuicją i jak na razie świetnie na tym wychodzi! Album „Back To Black” potwierdza, że ta artystka dobrze wie, co robi!

Aktualności

więcej ›
Blue Note Records świętuje jubileusz 80-lecia
2019-01-09

Dziedzictwo legendarnego domu wydawniczego zostanie uhonorowane między innymi nowymi seriami winylowymi, filmem dokumentalnym, specjalnymi koncertami i prezentacjami klasycznych grafik Blue Note. ... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
21st Century Liability
21st Century Liability YUNGBLUD
Woman Of The World: The B...
Woman Of The World: The B... AMY MACDONALD
Vita Ce N’è
Vita Ce N’è EROS RAMAZOTTI

Zapowiedzi

więcej ›
Nocturne. The Piano Album
Nocturne. The Piano Album VANGELIS
Faure Debussy Szymanowski...
Faure Debussy Szymanowski... RAFAŁ BLECHACZ, BOMSORI KIM
In Search Of Mona Lisa
In Search Of Mona Lisa SANTANA