Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Lady Pank Symfonicznie - LADY PANK

Znajdź więcej: LADY PANK| Rock
Lady Pank Symfonicznie
data premiery: 2012-10-02
nr katalogowy:

Lady Pank „Symfonicznie" to wyjątkowe wydawnictwo kultowej polskiej, rockowej grupy, które 2 października trafi do wszystkich, dobrych sklepów muzycznych!

Nie ma chyba lepszego powodu do wydania tak „poważnego” albumu, jak uświetnienie jubileuszu 30-lecia działalności muzycznej. Na dwóch płytach grupy Lady Pank znajdzie się 20 największych przebojów grupy, zarejestrowanych podczas jubileuszowych koncertów zespołu w Sali Kongresowej oraz katowickim Spodku, gdzie zespół wystąpił z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Utwory Lady Pank w symfonicznych aranżacjach poprzeplatane są przebojami muzyki klasycznej.

- Zamysł był taki: wybrać przeboje muzyki klasycznej, które można by jakoś skonfrontować z przebojami Lady Pank - mówi szef symfoników, Andrzej Szczypiorski.

Pomysł narodził się w 2008 roku, kiedy to zespół Lady Pank pierwszy raz zagrał z Orkiestrą Symfoników Gdańskich, w ramach Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej. Aranżacje wszystkich utworów zrobił Marcin Szczypiorski (wiolonczelista Orkiestry Symfoników Gdańskich i Opery Bałtyckiej), który tak opisuje pracę nad płytą: - Do każdego z utworów z repertuaru Lady Pank staraliśmy się podejść inaczej. W „Kryzysowej narzeczonej” czy w „Zostawcie Titanica”, o doborze wstępu zadecydowała treść  tekstu piosenki. Dlatego do Kryzysowej narzeczonej pasowała nam Wesoła wdówka Lehara, a do „Titanica” – menuet Boccheriniego. Natomiast w „Zawsze tam gdzie ty” w miejscu, gdzie u Pucciniego w Messa di Gloria chór zaczyna śpiewać Kyrie, u nas wchodzi gitara Borysewicza.

Również muzycy Lady Pank są zadowoleni ze współpracy z symfonikami. Jednak na początku podchodzili do tego pomysłu z rezerwą - Nie byłem pewien, czy pomysł zadziała. Pierwsze próby nie były dla nas łatwe, ale wyszło fajnie i zagraliśmy w związku z tym sporo koncertów. Na szczęście ta gdańska orkiestra to młodzi ludzie, którzy wychowywali się także na naszej muzyce. Od razu było słychać, że grają kompozycje Janka z przyjemnością. Nie mieli żadnych uprzedzeń do takiego repertuaru... Dzięki temu nie jest to takie napuszone, tylko słychać, że wszyscy mamy dobra zabawę - wspomina Janusz Panasewicz. I dodaje: - Zaśpiewałem kilka tysięcy normalnych koncertów, ale jak się pojawia ta potęga brzmienia, te smyczki i tak dalej… to oczywiście robi się szczególny nastrój. Inna, również fajna atmosfera. Podczas naszego koncertu w sali Kongresowej, już po drugim numerze było standing ovation i jak publiczność wstała to już stała przez dwie i pół godziny.

 Specjalnie dla zagorzałych fanów zespołu została także przygotowana limitowana edycja albumu "Lady Pank Symfonicznie". W boxie, oprócz dwóch CD z dołączoną dodatkową premierową piosenką „Chłopak z mokrą głową”, znajdzie się koszulka grupy, przypinka oraz pocztówka z autografami członków grupy.

A wszystkich, którzy kupią album 'Lady Pank Symfonicznie“, czeka jeszcze jedna niespodzianka związana z premierowa piosenką - będą mogli pobrać nowy singiel zespołu „Chłopak mokrą głową“ za darmo z iTunes-a.

- „Chłopak z mokrą głową” to numer, który ułożyłem w ciągu dwóch, bo Jarek Szlagowski, kiedyś nasz muzyk, a teraz jeden szefów Universalu, powiedział mi że jakiś premierowy utwór na singel promocyjny by się przydał… Akurat wtedy dość dużo pracowałem w studiu. Więc ten numer powstał tak jakby przy tej okazji. Z Wojtkiem Olszakiem – współproducentem tej piosenki zrobiliśmy demo. On też dograł klawisze. Kuba Jabłoński i Kielich przyjechali do studia i jednego dnia nagrali sekcję rytmiczną. Janusz nagrał wokal, a potem razem dograliśmy chórki. Wszystko zajęło nam tydzień, łącznie ze zgraniem materiału… - opowiada Jan Borysewicz o piosence, która z pewnością zostanie kolejnym wielkim przebojem Lady Pank, otwierającym nowe 30-lecie grupy.

A wszystkich, którzy kupią album 'Lady Pank Symfonicznie“, czeka jeszcze jedna niespodzianka związana z premierowa piosenką - będą mogli pobrać nowy singiel zespołu „Chłopak mokrą głową“ za darmo z iTunes-a.

Tracklista - CD1 1

1. Intro
2. Nie wierz nigdy kobiecie
3. G. Puccini - Madame Butterfly
4. Sztuka latania
5. G. Holst - Planety
6. Wenus Mars
7. G. Gershwin - Summer Time
8. Marchewkowe pole
9. Dobra konstelacja
10. Lady Pank / M. Ravel - Bolero
11. Minus 10 w Rio
12. Lady Pank
13. Wciąż bardziej obcy
14. Stacja Warszawa
15. Na granicy
16. Tacy sami

Tracklista - CD2 2

1. F. Lechar - Wesoła wdówka
2. Kryzysowa narzeczona
3. J. Offenbach - Can Can
4. Dziewczyny dzisiaj...
5. A. Dvorak - IX Symfonia
6. Zabić strach
7. Zamki na piasku
8. Mała wojna
9. L. Boccherini - Menuet
10. Zostawcie Titanica
11. G. Puccini - Messa di Gloria
12. Zawsze tam, gdzie Ty
13. G. Verdi - Traviata
14. Mała Lady Pank
15. Tańcz głupia tańcz
16. A. Chaczaturian - Taniec z szablami
17. Mniej niż zero

Nowości płytowe

więcej ›
Woman Of The World: The B...
Woman Of The World: The B... AMY MACDONALD
Vita Ce N’è
Vita Ce N’è EROS RAMAZOTTI
Vital Idol: Revitalized
Vital Idol: Revitalized BILLY IDOL

Zapowiedzi

więcej ›