Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Drzwi Do Kariery

Od 2 marca 2003 roku przez trzy miesiące można było oglądać w TVN program "Jestem Jaki Jestem", traktujący o codziennym życiu Michała Wiśniewskiego. W tym samym czasie na antenie Radia Zet można było wyrażać swoje opinie na temat tego programu.

Równolegle z życiem Michała Wiśniewskiego w programie przewijał się temat konkursu dla młodych talentów muzycznych. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia była szefowa marketingu i promocji Universalu, Katarzyna Kanclerz. Uczestników konkursu wyłoniono w drodze głosowania smsowego. Zgłosiło się 10 tys. osób, spośród których wybrano 300, które wzięły udział w specjalnie zorganizowanych castingach. Ten etap konkursu odbywał się w studiu dźwiękowym Izabelin, pod bacznym okiem wysoko wykwalifikowanego producenta muzycznego Marka Sośnickiego. Również Michał Wiśniewski i Katarzyna Kanclerz nie opuszczali kandydatów, służyli im dobrymi radami i wspierali w trudnych chwilach. Taka opieka powodowała, że młodzi i niedoświadczeni zawodowo ludzie mogli dać z siebie wszystko. Przez cały czas uczestnikom towarzyszyły kamery; na rejestrację tych burzliwych zmagań zużyto 90 tys. metrów taśmy, a sesje nagraniowe trwały 230 godzin. W efekcie zmagań, bardzo wyrównanych, do następnego etapu zakwalifikował o się 13 uczestników, którzy wzięli udział w programach na żywo. Wybór trzech finalistów był bardzo trudny. Wybrani zostali przez widzów programu, za pomocą sms-ów. Spośród tej wielkiej trójki w niedzielę, 18 maja 2003 roku został wybrany zwycięzca. Nagrodą jest kontrakt na wydanie płyty, zamieszkanie przez rok w luksusowym apartamencie oraz kolekcja strojów scenicznych.

Zwycięzcą został 18 letni Maciej Starnawski z Radomia, na którego głosowało 47% telewidzów. Ten młody, miły i bardzo uzdolniony muzycznie człowiek, mający ogromny dystans do sytuacji, w której się znalazł, ukończył szkołę muzyczną im Oskara Kolberga w Radomiu. Jego marzeniem jest dalej kształcić się w kierunku muzycznym, pisać własne teksty i kompozycje. Swoją wrażliwość muzyczną wyniósł z domu. Maciej pochodzi z rodziny, dla której muzyka jest ważnym elementem życia. Razem ze starszym o 3 lata bratem od dzieciństwa grali na różnych instrumentach. Brat jest jego największym przyjacielem, nie ma między nimi elementu konkurencji, wspierają się nawzajem i opiekują, po prostu mogą na siebie liczyć. Czas konkursu zbiegł się z innym bardzo ważnym wydarzeniem w jego życiu - z maturą. Świetnie sobie z tym poradził. Jest bardzo spontaniczny, lubi grać w siatkówkę i spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Jest świadom tego, co mu los podarował i chce to w pełni wykorzystać.

Pozostali finaliści to Paula Ignasiak (lat 24, z Pleszewa), która zdobyła 32% głosów oraz David Koczy (lat 19, z Kostoszowic) - 21%.
Paula od dzieciństwa przejawiała zdolności muzyczne. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w Pleszewie, w klasie fortepianu i gitary klasycznej. Sama mówi, że odkąd sięga pamięcią, zawsze śpiewała, chcąc dawać ludziom szczęście, bawić ich i wzruszać. Muzyka jest dla niej największą pasją życiową. Uważa, że każdy rodzaj muzyki ma jakieś wartości. Poza muzyką interesuje się psychologią, dużo czyta na ten temat. W przyszłości chce wykorzystywać muzyk ę jako lekarstwo na złamane dusze. Ta filigranowa, piękna dziewczyna ubóstwia dużo jeść, głównie słodycze. Jest bardzo spontaniczna, zwsze uśmiechnięta, tak jak jedzenie kocha taniec.
Dawid, pełen charyzmy, intryguje swoją osobowością. Interesuje go literatura w powiązaniu z filozofią. Bardzo lubi obserwować ludzi. Jego motto życiowe to żyć tak aby nie krzywdzić innych i dążyć do doskonałości. Nieobca jest mu filozofia życia Dalekiego Wschodu, medytacje - to umożliwia mu dalszy duchowy rozwój. Jego wewnętrzne uporządkowanie powoduje zainteresowanie architekturą urbanistyczną. Słucha muzyki od jazzu po rocka. Nie ma żadnego wykształ cenia muzycznego. Wprawdzie uczęszczał do podstawowej szkoły muzycznej w Włodzisławiu, ale jej nie ukończył, ponieważ jako malec spadł z krzesła pod fortepian, zawstydził się i odmówił chodzenia do szkoły. Jak z tego widać jest bardzo wrażliwym człowiekiem, który poprzez muzykę wyraża swoje najgłębsze emocje. Prawdziwość tych emocji uwodzi słuchaczy. Ponadto jest normalnym, młodym człowiekiem lubiącym szybkie samochody i ekstremalną jazdę. Podobnie jak Maciej - musiał pogodzić konkurs z maturą. Z powodzeniem oczywiście.

Dzięki udziałowi w programie "Jestem Jaki Jestem - Drzwi Do Kariery" przed całą trójką otworzyły się nowe perspektywy - tytuł owe drzwi. Dostali swoją szansę. Czy będą umieli ją wykorzystać? Płyta Maćka Starnawskiego, na której wspomagają go Paula i Dawid, ukazuje się właśnie na rynku. Mamy nadzieję, że będzie początkiem naprawdę wielkiej kariery.

Hanna Książkiewicz

« wróć do listy aktualności

Inne aktualności z gatunku Różne

OŚWIADCZENIE

W związku z intensywną komunikacją prowadzoną przez Pana Pawła Opydo w kanałach mediów społecznościowych, która odbywa się z naruszeniem praw przysługujących spółce Universal Music P...

więcej ›
2018-05-17
Fryderyki 2018: kto ma szansę na nagrody? Kto wystąpi na uroczystej gali?
Fryderyki 2018: kto ma szansę na nagrody? Kto wystąpi na uroczystej gali?

We wtorek 24 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie zostaną wręczone Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyki 2018 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. W trakcie uroczystej gali jako gość specjaln...

więcej ›
2018-04-24
Nowy album Martyny Jakubowicz już w kwietniu
Nowy album Martyny Jakubowicz już w kwietniu

Martyna Jakubowicz to jedyna swoim rodzaju wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, który sprawia, że jej ballady, łączące wpływy folku, bluesa i rocka, należą do ...

więcej ›
2018-02-23
REGULAMIN KONKURSU „Mikołajki z My3”

A. Postanowienia ogólne. Konkurs „Mikołajki z My3” (zwany dalej “Konkursem”), jest organizowany i...

więcej ›
2017-12-06
Regulamin konkursu "Muzyczne Mikołajki"

A. Postanowienia ogólne. 1. Konkurs „Muzyczne Mikołajki” (zwany dalej “Konkursem”), jest organizowany i przeprowadzany przez Universal Music Polska Sp. z o.o. z siedzibą w W...

więcej ›
2017-12-06
« wróć do listy aktualności
KANYE WEST - Only One


Nowości płytowe

więcej ›
Woman Of The World: The B...
Woman Of The World: The B... AMY MACDONALD
Vita Ce N’è
Vita Ce N’è EROS RAMAZOTTI
Vital Idol: Revitalized
Vital Idol: Revitalized BILLY IDOL

Zapowiedzi

więcej ›